Waterschap heeft last van wegwaaiend snoeiafval

Waterschap Drents Overijsselse Delta (WDODelta) heeft de laatste dagen veel last van snoei- en tuinafval dat in het water waait vanuit tuinen en andere locaties. Dat is een probleem, omdat het zogeheten krooshekken en waterinlaten verstopt. Daardoor kan het water niet goed doorstromen. Het waterschap roept op snoei- en tuinafval goed af te dekken, bij elkaar te binden of direct in de GFT-bak te gooien. Zo kan het niet in het water waaien.  

Krooshekken zijn hekken die voor een gemaal in het water staan om drijvend materiaal als plantresten, kroos, bladeren en bladeren tegen te houden. Zo wordt voorkomen dat drijvend materiaal het gemaal kan beschadigen. Als er te veel snoei- en tuinafval voor de krooshekken ligt, stroomt het water niet goed door. Medewerkers van het waterschap moeten de krooshekken dan handmatig schoon scheppen. Een tijdsintensieve klus.  

Doorstroming extra belangrijk tijdens het stormseizoen 

Dinsdag 1 oktober startte het storm- en hoogwaterseizoen. Een goede doorstroming van water is in het najaar en de wintermaanden extra belangrijk, omdat in die periode de kans op grotere hoeveelheden neerslag en hoogwater in sloten, kanalen en rivieren het grootst is. Water op tijd kunnen afvoeren is dan belangrijk om overlast zoveel mogelijk te voorkomen. Daarom roept het waterschap inwoners die hun tuin winterklaar maken en ander snoeiers op om te voorkomen dat snoeiafval kan wegwaaien.